Mikołajkowy Turniej Piłkarski

7 drużyn piłkarskich wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju, który odbył się w hali sportowej w ostatnią sobotę. Do Brzegu Dolnego przyjechały zespoły ze Środy Śląskiej, Pęgowa, Wińska i Wołowa. W turnieju wzięły też udział drużyny z dolnobrzeskiej Akademii Piłkarskiej i Klubu Piłkarskiego.
Przez kilka godzin rozegranych zostało w sumie 21 spotkań. Mecze były emocjonujące, było wiele ładnych akcji w wykonaniu naszych małych piłkarzy, którzy dzielnie walczyli o każdą piłkę. Drużyny grały ze sobą systemem„każdy z każdym”.
Akademia Piłkarska wystawiła dwie drużyny. Pierwsza drużyna wygrała cztery mecze: z MKP Wołów 2:0, z UKS Wińsko 3:0, z KP Brzeg Dolny 2:0 i z AP II Brzeg Dolny 2:0. Zremisowała natomiast z Polonią Środa Śl. 2:2 i z Zorzą Pęgów 1:1.
Druga drużyna Akademii przegrała: z Zorzą Pęgów 1:4, z KP Brzeg Dolny 0:2 i z AP I 0:2. W starciu z Polonią Środa Śl. zwyciężyła 1:0, Wińsko pokonała 2:1,  zaś z Wołowem zremisowała 1:1.
W tej drużynie grali chłopcy dużo młodsi od pozostałych więc ich gra zasługuje na pochwałę.
Drużyna Klubu Piłkarskiego wygrała z drugą drużyną Akademii 2:0, z Wińskiem również 2:0, przegrała z Polonią Środa Śl. 0:3, z pierwszą drużyną Akademii 0:2 a mecz z Zorzą Pęgów zakończył się bezbramkowym remisem.
Mali piłkarze dawali z siebie wszystko i dzielnie walczyli na boisku a wspomagali ich gorącym dopingiem kibice.

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej, w turnieju zwyciężyła pierwsza drużyna dolnobrzeskiej Akademii Piłkarskiej i to do niej powędrował Puchar burmistrza Brzegu Dolnego.
Dolnobrzeski Klub Piłkarski uplasował się na 5 miejscu a zaraz za nim była druga drużyna Akademii.

Na koniec odbyło się wręczenie nagród, które ufundowała gmina Brzeg Dolny i organizator turnieju czyli Akademia Piłkarska. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe Puchary a trzy najlepsze medale. Pamiątkowe statuetki wręczono wyróżnionym zawodnikom. Najlepszym strzelcem turnieju został Arkadiusz Misztela z Polonii Środa Śl., najlepszym bramkarzem Cyprian Sadowski z Akademii Piłkarskiej a najlepszym zawodnikiem Tymoteusz Jaworski także z dolnobrzeskiej Akademii.
Wszyscy zawodnicy otrzymali dodatkowo słodycze i mikołajkowe czapki.
A kolejny turniej mikołajkowy za rok.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. AP BRZEG DOLNY I
2. Polonia Środa Śląska
3. MKP Wołów
4. Zorza Pęgów
5. KP BRZEG DOLNY
6. AP BRZEG DOLNY II
7. UKS Pogoń Wińsko

Polecamy