Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgów

Przez dwa dni w Ośrodku Wypoczynkowym Wały, odbywały się Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgów pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Brzeg Dolny. Było to wyjątkowe widowisko, które przyciągnęło wszystkich wielbicieli modelarstwa pływającego.
Burmistrz Stanisław Jastrzębski w sobotnie przedpołudnie oficjalnie otworzył zawody i życzył wszystkim zawodnikom sukcesów i dobrej zabawy.
Zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec rywalizowali przez weekend o jak najlepsze wyniki. Pogoda i atmosfera dopisały, dzięki czemu oprócz samych zawodników na Wałach pojawili się również dopingujący kibice.
Były to pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Mistrzostw Polski, w których były cztery eliminacje. Ostatnie eliminacje były podsumowaniem i po ich zakończeniu wręczone zostały medale mistrza Polski. Jak się okazuje ten widowiskowy sport  przyciąga wielu pasjonatów przez co rozgrywanych turniejów jest coraz więcej.

Po zakończonych zawodach rozdano Puchary oraz medale. W ośmiu kategoriach przyznano I, II i III miejsca. Najwięcej złotych medali zdobyli zawodnicy z Polski, w dwóch kategoriach złoto zdobyli Czesi.
Następne zawody w Wałach przewidziane są we wrześniu.

Polecamy