Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgów FSR, V, H, 0

Już po raz drugi w Ośrodku Wypoczynkowym w Wałach odbyły się Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgów FSR, V, H, 0 pod patronatem Burmistrza Brzegu Dolnego Stanisława Jastrzębskiego. Organizatorem zawodów modelarskich jest Liga Obrony Kraju. Zawody były doskonała okazją do treningów przed mistrzostwami Polski, które odbędą się 15 i 16 października w Jaworze. Uczestnicy podobnie jak poprzednim razem przyjechali z różnych części Polski, Niemiec i Czech. Przed startem wszyscy modelarze biorący udział w zawodach przygotowywali modele i rozgrzewali silniki.
Okazuje się że modelarstwo to pasja nie tyle droga co wymagająca dużego nakładu pracy i dużej precyzji w konstruowaniu modeli. Zbudowanie modelu osiągającego prędkość nawet do 60km/h to nie tylko element konieczny do wzięcia udziału w zawodach, to przede wszystkim pasja do konstruowania.
Chcąc rozpocząć zabawę w wyścigi ślizgów, należy najpierw zaopatrzyć się w model RTR, czyli gotowy do zabawy zaraz po wyjęciu z opakowania. Z samodzielnym składaniem modeli warto poczekać do momentu opanowania sterowania motorówką i poznania podstaw modelarstwa. Koszty samodzielnego złożenia modelu benzynowego są bardzo różne.
Na zakończenie dwóch dni rozgrywek zawodnikom rozdano puchary oraz dyplomy uczestnictwa w zawodach.

Polecamy