Marsz z okazji Święta Niepodległości

W szkołach już dzisiaj rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. W tym roku 11-go listopada mija 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po latach niewoli, która była wynikiem rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię.

W Szkole Podstawowej nr 5 już od rana dało się odczuć atmosferę narodowego święta. W ramach obchodów zorganizowany został  marsz ulicami miasta.
Biało czerwony pochód przeszedł ulicami osiedla Fabrycznego. Uczniowie ubrani w biało czerwone czapki i szaliki, z chorągiewkami w dłoniach i plakatami, które wcześniej wykonali na zajęciach, do tego każdy miał przypięty okolicznościowy emblemat, to wszystko podkreśliło jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami marszu byli nauczyciele Renata Szewczyk, Krzysztof Strzałkowski i Michał Kowal.
Funkcjonariusze Policji zadbali o to by marsz odbył się w sposób bezpieczny.
A jutro w szkole ciąg dalszy obchodów i uroczysty apel.

11-ty listopada to data, która tkwi w sercach Polaków od dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Dziś gdy żyjemy w wolnej Polsce pamięć o bohaterach minionych wieków musi trwać w każdym pokoleniu, od tych najstarszych pamiętających wojenną zawieruchę, do tych najmłodszych, którzy o tych wydarzeniach dopiero się uczą.

Polecamy