„Maluję swój świat” – wernisaż Urszuli Musiała–Białowąs

Urszula Musiała–Białowąs swoją wystawą prac udowodniła, że marzenia możemy realizować zawsze i w każdym wieku. Spełniają się one dzięki pasji i wiary w to co robimy.
Pani Urszula odnalazła wolność w twórczości. Uwielbia naturę i kwiaty, dlatego to one są głównym tematem jej obrazów. Malarstwem interesowała się od zawsze jednak dopiero na emeryturze postanowiła przeznaczyć więcej czasu na pasję, która zawsze była dla niej niezwykle ważna. Obrazy tworzone przez Panią Urszulę malowane są techniką akrylową, wymagającą olbrzymiej precyzji i dokładności malarskiej.

Na wystawie można było podziwiać prace zaproszonych gościnnie: Teresy Kosmowskiej i Zofii Tlatlik. Pani Teresa uczęszcza na zajęcia plastyczne do grupy Henryka Lidtke od trzech lat, natomiast Pani Zofia Tlatlik maluje od niedawna, jednak jak sama podkreśla sprawia jej to olbrzymią radość.

Głównym motywem wystawionych prac jest przyroda i natura. Prace wykonane są techniką akrylową, która jest stosunkowo nowym sposobem malarstwa oraz techniką olejną kojarzoną z najbardziej szlachetnym i tradycyjnym sposobem malarskim.

Prace można podziwiać do 30 listopada w Galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury.

Polecamy