Mali inżynierowie i ich konstrukcje

Wszyscy mali miłośnicy konstruowania, w ubiegłym tygodniu mogli spróbować swoich sił w zajęciach z Lego MINDSTORS, rozwijających zdolności manualne i umiejętność technicznego myślenia. Biblioteka Miejska w Brzegu Dolnym zorganizowała warsztaty dla dzieci, które były nie tylko świetną zabawą ale przede wszystkim zapoznały dzieci z podstawowymi pojęciami z zakresu inżynierii takimi jak: przekładnia, prędkość, moc silnika, czy algorytm sterowania.
Warsztaty rozpoczęły się od budowania modeli Lego MINDSTORMS. Każda grupa miała możliwość stworzenia robota od podstaw. Liczyły się przede wszystkim pomysły i wyobraźnia do stworzenia własnego modelu, który wygra zawody.
Z pomocą instruktorów dzieci wprawiły swoje roboty w ruch. Sterowanie modelami przy użyciu pilota, miało za zadanie przygotować do późniejszych walk, które przysporzyły bardzo dużo emocji…
Atrakcje dla dzieci przygotowywane były z niezwykłą starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. Aktywna forma nauki jaką jest samodzielne składanie robotów, pozwala dzieciom lepiej zrozumieć matematykę, informatykę czy technikę. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia młodym wielbicielom techniki wiele satysfakcji i radości.

Polecamy