Maciej Kurtycz Mistrzem Juniorów Okręgu Podwrocławskiego

Turniej szachowy

26 listopada w Wiszni Małej odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego w Szachach Szybkich. W turnieju z dużymi sukcesami wzięła udział liczna grupa reprezentantów MKS Rokita Brzeg Dolny. W zawodach wystartowało 60 uczestników. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim tempem 10 minut 5 sekund. Silną obsadę podkreślał udział zawodników legitymujących się tytułami arcymistrza, mistrza międzynarodowego czy mistrza FIDE.

Znakomicie w turnieju zaprezentował się najlepszy z juniorów sekcji szachowej  MKS Rokity Maciej Kurtycz, który zdobył tytuł mistrzowski okręgu podwrocławskiego w kategorii juniorów. Maciej uzyskał 5,5 pkt. wygrywając trzykrotnie, pięciokrotnie remisując i przegrywając tylko jedną partię przeciwko mistrzowi międzynarodowemu. Losy tytułu rozstrzygnęły się w ostatniej rundzie, w której Maciej zremisował w zaciętej walce z bezpośrednim rywalem Krzysztofem Matelą z Milicza. Jak się okazało, tytuł przypadł naszemu zawodnikowi dzięki korzystnej punktacji pomocniczej.

Bardzo dobre zawody w Wiszni Małej rozegrał także Krzysztof Kasiańczuk. Zawodnik i trener sekcji szachowej MKS Rokita zdobył brąz w kategorii seniorów okręgu podwrocławskiego. Prezentując równą i wysoką dyspozycję uzyskał on wynik 6 pkt., na który złożyło się pięć wygranych partii, dwie zremisowane i dwie przegrane. Gratulujemy!

W klasyfikacji generalnej (open) znakomity występ zanotował dolnobrzeżanin mistrz FIDE Filip Cukrowski (WKS Kopernik Wrocław), który stanął na drugim miejscu podium. Pierwsze miejsce zajął arcymistrz Marcin Tazbir (LKS Wrzos Międzyborów), który wyprzedził Filipa punktacją pomocniczą – obaj zdobyli po 7,5 pkt. Trzeci był reprezentant gospodarzy mistrz międzynarodowy Łukasz Butkiewicz (Biały Król Wisznia Mała) – 7 pkt.
Szczególnie cieszy fakt, że w zawodach mistrzowskich sekcja szachowa MKS Rokita zaprezentowała się w bardzo licznym 9-osobowym składzie. Pozostali nasi reprezentanci uzyskali następujące wyniki: Marcin Paplaczyk – 20 m. 5 pkt., Maciej Posłuszny – 28 m. 5 pkt., Rafał Posłuszny – 35 m. 4 pkt., Krzysztof Radecki – 38 m. 4 pkt., Mateusz Matus – 52 m. 3 pkt., Amelia Tlatlik – 53 m. 3 pkt. i Maksymilian Tlatlik – 54 m. 3 pkt.
Szczegółowe wyniku turnieju dostępne są w serwisie Chessarbiter.

I drużyna sekcji szachowej MKS Rokita zajmuje I miejsce w tabeli IV ligi okręgu wrocławskiego i podwrocławskiego, natomiast II drużyna jest na VIII miejscu w tabeli na 16 wszystkich drużyn. Pięciu zawodników MKS Rokita zakwalifikowało się do pierwszej 20-tki na 217-tu startujących.

Polecamy