Ligowe spotkania piłkarzy

W ostatnią sobotę i niedzielę na Stadionie Miejskim zagrały drużyny piłkarskie KP Brzeg Dolny oraz AP Brzeg Dolny.
Seniorzy KP Brzeg Dolny zajmujący ostatnie miejsce w tabeli ligi okręgowej na własnym boisku podejmowali drużynę Mechanika Brzezina. Nic nie zapowiadało wysokiej przegranej zespołu z Brzegu Dolnego. Do przerwy KP stracił jedną bramkę, a w drugiej połowie kolejne trzy.
Taki stan rzeczy-ostatnie miejsce w tabeli wrocławskiej ligi okręgowej, brak wygranego meczu, przy jednym remisie w całym sezonie-nie cieszy ani kibiców, ani działaczy, ani samych piłkarzy. Młoda drużyna gra, a w czerwcu po zakończeniu sezonu 2017/2018 spadnie do klasy A.
Kolejny mecz seniorzy KP rozegrają w sobotę na wyjeździe w Kobierzycach.

W niedzielę na płycie głównej Stadionu Miejskiego zagrali juniorzy młodsi KP Brzeg Dolny. Podejmowali drużynę SP Milicz. W pierwszej połowie jedna i druga drużyna zdobyła po jednej bramce. Po przerwie drużyna z Brzegu Dolnego strzeliła przyjezdnym jeszcze trzy gole. Bramki dla KP strzelili Kresa, Krawczuk, Kociołek i Abram. Drużyna KP zajmuje drugie miejsce w tabeli swojej ligi.

Siódme ligowe zwycięstwo odniósł zespół trampkarzy dolnobrzeskiej Akademii. W ostatnią niedzielę nasi piłkarze podejmowali na Stadionie drużynę Błękitni Jerzmanowo.
W meczu tym oba zespoły stworzyły sobie wiele okazji do zdobycia gola ale to nasi piłkarze ponownie mogą cieszyć się z trzech punktów. W pierwszej połowie nasi zawodnicy prowadzili 1:0. W drugiej części meczu gościom udało się strzelić honorową bramkę ale nasi dorzucili jeszcze trzy i cały mecz zakończył się zwycięstwem dolnobrzeskiej Akademii 4:1.
3 bramki dla swojej drużyny zdobył Filip Kubala, 1 Karol Wasilewski. W tabeli I ligi okręgowej drużyna jest wciąż na pierwszym miejsce.
A już w sobotę 12 maja trampkarze AP rozegrają mecz  z Polonią Trzebnica.

Polecamy