Kwalifikacje do MicoCup 2018

W ostatnią niedzielę na Stadionie w Brzegu Dolnym odbyły się kwalifikacje do głównego ogólnopolskiego turnieju MicoCup 2018, który odbędzie się we wrześniu. Będzie to druga edycja turnieju, w którym biorą udział najlepsze i największe akademie piłkarskie w Polsce. Rok temu gościliśmy ponad 160 młodych piłkarzy z 9 klubów młodzieżowych z ekstraklasy.

Na turniej kwalifikacyjny do Brzegu Dolnego przyjechały  drużyny z Łodzi, Krakowa, Poznania, Nysy, Brzegu, Trzebnicy i Wrocławia. Świetnie wyszkoleni zawodnicy, wysoki poziom rozgrywek, a cel był tylko jeden: zwycięstwo, które zapewni udział w turnieju finałowym.
Po rozegranych meczach grupowych w meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny Śląsk II Wrocław S.A i Akademia Reissa z Poznania, wrocławianie wygrali 4:0. Jako, że drużyna z Wrocławia jest członkiem elitarnej grupy B6 i bez względu na wynik wystąpiłaby w turnieju głównym, to miejsce w rozgrywkach finałowych, które odbędą się we wrześniu wywalczył sobie zespół z Poznania.
W turnieju, mimo, że ma zapewniony udział w turnieju głównym, zagrała drużyna z dolnobrzeskiej Akademii, która w meczu o miejsce 7-8  pokonała  FC Wrocław Academy  2:0.
Dla naszych młodych piłkarzy ważne jest, że mogą zmierzyć się z tak mocnymi przeciwnikami i sprawdzić swoje umiejętności.

Na zakończenie turnieju wręczono Puchary i pamiątkowe statuetki.
Najlepszym strzelcem został Antoni Raszewski ze Śląska Wrocław-autor 8 bramek.
Najlepszym zawodnikiem Oliwer Obara z Akademii Kraków a najlepszym bramkarzem Alan Andrzejewski ze Śląska Wrocław.
W turnieju 3 miejsce zajęła Polonia Trzebnica, drugie miejsce Akademia Reissa Poznań, pierwsze Śląsk II Wrocław SA .

Organizatorzy dziękują Gminie Brzeg Dolny oraz firmie Micoled za pomoc przy organizacji Turnieju.
II edycja turnieju MicoCup 2018 odbędzie się w dniach 21-23 września.

Polecamy