Krwiodawcy oddawali krew

W piątek w Brzegu Dolnym odbyła się ostatnia  już w tym roku akcja honorowego oddawania krwi. Akcja w ZSZ  znów cieszyła się dużym zainteresowaniem, już od wczesnych godzin rannych zgłaszali się chętni do oddania krwi.
Krew może oddać każda zdrowa osoba od 18 do 65 roku życia, ciesząca się dobrym zdrowiem i ważąca powyżej 50 kg. Każdy kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty i po lekkim posiłku.

Podczas akcji w sumie zarejestrowano aż  95 osób. Niestety po zweryfikowaniu przez lekarza, kilka osób zostało z różnych przyczyn dyskwalifikowanych. Ale i tak można mówić o sukcesie. Krew oddało 81 osób, dzięki którym do Stacji Krwiodawstwa trafiło prawie 36,5 litra krwi.
Organizatorzy piątkowej akcji serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli w niej udział i zapraszają na kolejne w nowym roku.

Oddawanie krwi to bardzo szczytny cel. Krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale także chorym cierpiącym na szereg poważnych schorzeń. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych składników, pozwala ratować życie i zdrowie.

Dlatego odpowiednia stała rezerwa krwi w Bankach Krwi, to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w jakim momencie będziemy zmuszeni sami z niej skorzystać.

Polecamy