Koniec roku, czas podsumowań

W czwartek 18 czerwca w Galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury przy ul. Zwycięstwa 1 odbyła się wystawa podsumowująca twórczość dzieci i młodzieży z koła plastycznego Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury. Sekcja plastyczna skupia uczniów z zainteresowaniami i możliwościami artystycznymi. Dzieci i młodzież w różnych grupach wiekowych mają możliwość wyrażania ekspresji twórczej poprzez malowanie, rysowanie, czy też lepienie z masy solnej.

To doskonała forma terapii i jeden z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Członkowie sekcji pod bacznym okiem opiekunów biorą udział w licznych wystawach i konkursach. Podczas uroczystego zakończenia roku wszystkie dzieci zostały wyróżnione dyplomami za udział w zajęciach. A za najlepsze prace, dzieci biorące udział w konkursach plastycznych zostały wyróżnione cennymi nagrodami. Podczas wystawy rodzice mogli obejrzeć prace swoich pociech. Natomiast na młodych artystów, których dzieła znalazły się na wystawie przygotowano drobny poczęstunek.

Kolejne zajęcia koła plastycznego rozpoczną się dopiero we wrześniu, ale DOK już dzisiaj zapowiada kolejne nowe warsztaty, tym razem z kaligrafii. Wystawę dzieci i młodzieży z koła plastycznego będzie można oglądać do końca czerwca w galerii DOK przy ul. Zwycięstwa 1.

Natomiast w piątek 19 czerwca w galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert w wykonaniu uczniów sekcji muzycznej działającej przy Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury. Uczniowie z sekcji fortepianu i gitary zaprezentowali swoje talenty, które przez cały rok rozwijali podczas zajęć ze swoimi opiekunami. Każdy z uczniów wykonał po jednym utworze. Młodzi i utalentowani artyści spotkali się z dużym aplauzem licznej publiczności.

Przeglądy twórczości są bardzo ważne dla młodych muzyków, gdyż dzięki nim artyści mają możliwość pokazania się na scenie przed większą publicznością. Dla wielu z nich koncert był debiutem. Nie zabrakło również duetów. Po koncercie na wszystkich uczestników koncertu czekały słodkie upominki. A już 29 czerwca o godzinie 12.00 na dziedzińcu Dolnobrzeskiego Ośrodka kultury odbędzie się wspólne zakończenie roku kulturalnego dla wszystkich sekcji działających przy Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury. Nie zabraknie oczywiście wielu atrakcji dla wszystkich dzieci, w tym dmuchańców i animatorów.
Marta Szajdzińska

Polecamy