Koncert kolęd i pastorałek

Niezwykły koncert kolęd i pastorałek odbył się w sobotni wieczór 5 stycznia w kościele pw. NMP Królowej Polski. Licznie przybyła publiczność usłyszała najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży z Brzegu Dolnego.
Okres Bożego Narodzenia to czas spotkań i wspólnego kolędowania. W koncercie udział wzięły dzieci ze scholi oraz dzieci i młodzież z całego miasta, które zaśpiewały najpiękniejsze pieśni bożonarodzeniowe. Świąteczna atmosfera oraz gra świateł sprawiły, że wieczór na długo pozostanie w pamięci.
Pomysłodawcą koncertu była Katarzyna Urbańska. W organizację wydarzenia zaangażowało się wiele osób w tym Renata Wójcikowska, Krzysztof Plichta, pomocą techniczną służył Dolnobrzeski Ośrodek Kultury. W przygotowaniach pomagali rodzice, dzieci i młodzież, uczniowie szkół podstawowych i średnich z gminy z Brzeg Dolny.
– Wraz z księdzem proboszczem cieszymy się, że ludzie widzą, że nasza parafia jest otwarta i chętnie biorą udział w takich inicjatywach -powiedział ks. Tomasz Latawiec.
– Początkowo miała być to jednorazowa inicjatywa, dziś wiemy, że na tym się nie skończy – dodaje. Jak wspomina ks. Tomasz, istnieją plany by kontynuować wspólne śpiewanie. Zainteresowanie kolędowaniem pokazało, że mieszańcy Brzegu Dolnego, chętnie biorą udział w takich wydarzeniach.
JB

Polecamy