Komunikacja autobusowa na terenie powiatu

Bezpłatne autobusy

Starostwo Powiatowe w Wołowie wyłoni przewoźnika, który będzie obsługiwał kursy na terenie powiatu wołowskiego. Porozumienie w tej sprawie podpisali samorządowcy z Wołowa i Brzegu Dolnego. Autobusy mają zacząć kursować w połowie sierpnia od poniedziałku do soboty. Kurs będzie kosztował 3 zł niezależnie od długości trasy.

– Zabezpieczyliśmy na ten cel w budżecie gminy 40 tys. zł – mówi zastępca burmistrza Paweł Pirek, który prowadził w tej sprawie rozmowy w imieniu gminy Brzeg Dolny. Ostateczna wersja rozkładu jazdy powstanie po wyłonieniu wykonawcy, o czym Państwa poinformujemy.

Porozumienie podpisali burmistrz Stanisław Jastrzębski, starosta Maciej Nejman, a ze strony gminy Wołów burmistrz Dariusz Chmura. Gmina Wińsko nie podpisała porozumienia i nie podpisze. Podczas negocjacji Wińsko reprezentował przewodniczący Rady Michał Gołąb, a nie wójt Jolanta Krysowata-Zielnica. Z wypowiedzi pani wójt zamieszczonej na portalu społecznościowym wynika, że gmina Wińsko pracuje nad własnym rozwiązaniem komunikacyjnym, które będzie tańsze i korzystniejsze. Więcej na ten temat na portalu naszesprawypowiatwolowski.wordpress.com.

Nowe połączenia autobusowe mają być uzupełnieniem istniejącej komunikacji publicznej i ułatwieniem dla mieszkańców w dotarciu do instytucji, szpitali, dworców PKP. W początkowym okresie dodatkowe autobusy kursować będą trasą łączącą bezpośrednio Brzeg Dolny i Wołów a w przypadku znaczącego zainteresowania ze strony mieszkańców sieć dodatkowej komunikacji będzie rozbudowywana i będzie przebiegać przez okoliczne wsie gminy Brzeg Dolny i gminy Wołów. Porozumienie obowiązuje do końca roku.

mb

Polecamy