Kolejny spektakl w ramach projektu „Teatr Polska”

Na ciężkie tematy staramy się nie rozmawiać… unikamy pytań, na które nie mamy jednoznacznej odpowiedzi, albo jeśli odpowiedź budzi u nas wstyd i zażenowanie. Czasami zadanie samego pytania przychodzi z trudem… bo przecież o niektórych rzeczach nie mówimy głośno…

Problem kobiecego alkoholizmu jest w dzisiejszych czasach nadal tematem wstydliwym i przemilczanym. Ukazania tego trudnego tematu podjął się Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, wystawiając sztukę zatytułowaną „Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Anny Smolar. Jest to opowieść nawiązująca do głośnej książki Małgorzaty Halber o takim samym tytule.

Nałóg w spektaklu pokazany został jako symptom czegoś głębszego, trudnego do rozpoznania i nazwania, prowokującego do namysłu nad tym, w jaki sposób tworzymy więzi w społeczeństwie, co sprawia, że potrafimy się w tym społeczeństwie odnaleźć.
Spektakl jest też opowieścią o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.

„Najgorszy człowiek na świecie” został zrealizowany w ramach projektu Teatr Polska, dzięki któremu dolnobrzeska publiczność ma okazję obejrzeć wiele ciekawych propozycji teatralnych.

Polecamy