Kolejne medale sekcji MKS Rokita w zapasach i sumo

W ubiegły weekend w Miliczu odbył się 22 Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w zapasach. W zawodach wzięło udział 175 zawodników z 47 klubów. Sekcja zapaśnicza MKS Rokita uplasowała się w grupowej klasyfikacji na miejscu drugim.

I miejsce – Slavia Ruda Śląska
II miejsce – MKS Rokita Brzeg Dolny
III miejsce – Krotoszyn
IV miejsce – Śląsk Milicz

Spośród naszych zawodników indywidualnie brązowe medale w kategorii 59 kg zdobyli Arkadiusz Daniel i Kamil Leszczuk oraz Jan Kasprzak w kategorii 73 kg. Srebro zdobył Mateusz Kobylarz w kategorii 66 kg.
W ten sam weekend w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski w sumo. W zawodach wzięło udział 4 zawodników z sekcji MKS Rokita. Kacper Mazur wrócił z brązowym medalem w kategorii kadetów 95 kg.

Dużym osiągnięciem jest zakwalifikowanie się Damiana Wróbla do Mistrzostw Europy Juniorów w sumo, które odbędą się 20 – 22 października w Warszawie.