Kolejne inwestycje w mieście

Wzdłuż Odry przy ulicy Podwale w Brzegu Dolnym zarośnięta i nieużytkowana droga została  przebudowana i na nowo zagospodarowana do potrzeb ruchu turystycznego pieszo-rowerowego, rekreacyjnego oraz do codziennych potrzeb komunikacyjnych mieszkańców Brzegu Dolnego. Przebudowana ul. Podwale, na którą gmina otrzymała dofinansowanie, nie jest udostępniona dla ruchu samochodowego. Wzdłuż drogi, oprócz nowej rozbudowanej ścieżki rowerowej, pojawiły się punkty postojowe, na których można odpocząć oraz skorzystać z urządzeń rekreacyjnych dla dzieci i dorosłych. Wartość całej inwestycji opiewała na ok. 400 tys. zł.

W planach pozostaje budowa ścieżki rowerowej od Starego Miasta do Wałów. Sprawa jest jednak skomplikowana, ponieważ właścicielem terenów wzdłuż Odry jest Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie. Gmina Brzeg Dolny jest właścicielem odcinka terenu od Urzędu Miejskiego do oczyszczalni.

W planach jest również budowa Odrzańskiej Trasy Rowerowej. Koncepcja trasy na terenie województwa dolnośląskiego zakłada budowę niemal 400-kilometrowej drogi biegnącej po obu stronach Odry przez teren 25 gmin. Pomyślana jako magistrala, do której będą mogły „wpinać się” kolejne odcinki budowanych tras, ma łączyć i rozszerzać sieć ścieżek na całym Dolnym Śląsku. Gmina Brzeg Dolny podpisała już list intencyjny, przez co zgłosiła chęć udziału w projekcie. Realizacja takiego projektu będzie wymagać jednak ogromnego finansowania i współpracy wszystkich leżących wzdłuż Odry samorządów. W zamyśle jest, żeby trasa biegła wzdłuż całego biegu rzeki, aż po jej ujście do morza.

Ukończono budowę  placu zabaw w Parku Miejskim. Drewniane materiały, których użyto do budowy konstrukcji, mają wpisać się w naturalną aurę parku. Na placu zabaw dzieci będą mogły korzystać z drabinek, ruchomego mostku czy huśtawek. W cieniu drzew drzew ustawiono ławeczki, na których rodzicie i opiekunowie będą mogli odpocząć w otoczeniu malowniczego krajobrazu. Koszt inwestycji to ok. 30 tys. zł. Przypomnijmy, że obok nowego placu zabaw znajduje się również siłownia plenerowa.

Przebudowano znajdujące się przy Parku Miejskim ulice – Leśną i Ogrodową. Ulica Leśna została wyłożona kostką granitową, aby można było wygodnie przejechać samochodem nie niszcząc nawierzchni szutrowej. Ulica Leśna stała się główną drogą dojazdową do parkingu przy Stawie Miejskim. Przebudowa ulic ma być skończona z początkiem września 2019 roku. Łączny koszt to ok. 490 tys. zł.

sj

logotypy01

Polecamy