Kolejna edycja Turnieju Mikołajkowego

W niedzielę, 2 grudnia w Kompleksie Hotolowo – Sportowym Rokita odbyła się kolejna edycja mikołajkowego turnieju taekwondo- Avasatare Winter Cup. Była to przede wszystkim świetna zabawa dla małych sportowców, którzy musieli się zmierzyć w konkurencjach sprawnościowych. Jak podkreśla trener młodych zawodników Kamil Uchnast najważniejsze to zaszczepić w dzieciach sportową pasję.
Podczas turnieju dzieci mogły wziąć udział w kilku ciekawych konkurencjach sprawnościowych. Polegały one między innymi na możliwie jak największej ilości uderzeń nogą w tarczę w czasie 10 sekund, pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie oraz osiągnięciu największej wysokości kopnięcia z wyskoku. Kolejne konkurencje w których dzieci mogły wziąć udział to układy formalne – Tul. Na koniec bardziej doświadczeni zawodnicy stoczyli pojedynki w walkach.
Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w turnieju. Mikołajkowy Turniej Taekwondo skierowany był do dzieci od 4 do 13 roku życia i był częścią projektu „uczciwość, wytrwałość i niezłomny duch- wiemy jak ważny jest ruch!” współfinansowanego przez gminę Brzeg Dolny.

Polecamy