Krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Od zwiedzenia zamku w Pszczynie rozpoczęli czterodniową wycieczkę do Zakopanego i w Tatry turyści z Brzegu Dolnego i Wołowa. Wycieczka pod hasłem „Tatry. Krokusy w Dolinie Chochołowskiej” została zorganizowana przez Oddział Miejski PTTK „Rokita”. W Pszczynie oprócz obejrzenia zamku i poznania historii księżnej Daisy uczestnicy wycieczki spacerowali alejkami zabytkowego parku wśród drzew, stawów, krzewów i kwiatów.

W sobotę zwiedzili uroczą podhalańską wieś – Chochołów -gdzie do tej pory można oglądać osiemnasto-  i dziewiętnastowieczne góralskie chaty, które dzięki temu, że są co roku myte wodą z szarym mydłem wyglądają tak jakby powstały niedawno. Tu turyści zwiedzili Muzeum Powstania Chochołowskiego, kościół oraz złożyli wizytę rzeźbiarzowi.

Głównym celem wycieczki była wizyta w Dolinie Chochołowskiej, w której co roku wiosną rozkwitają krokusy. W tym roku dzięki ciepłej zimie krokusy pojawiły się szybciej, więc turyści z Brzegu Dolnego i Wołowa mogli podziwiać je tylko w niektórych miejscach Polany Chochołowskiej. Tu również mieli okazję przejść się Szlakiem Papieskim do Doliny Jarząbczej.

Turyści zwiedzali również najważniejsze zabytki Zakopanego – kapliczkę w Jaszczurówce, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi „Koliba”, cmentarz na Pęksowym Brzysku, willę „Atma”, w której zamieszkiwał kompozytor Karol Szymanowski oraz Muzeum Tatrzańskie przy Krupówkach.

W ostatnim dniu wycieczki zwiedzano „mały Wawel” czyli renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej oraz Wadowice wraz z Domem Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wieczorem uczestnicy wycieczki w doskonałych nastrojach wrócili do domu.

Polecamy