KinoSzkoła w Kinie Odra

W Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury zapoczątkowany został projekt pod nazwą „KinoSzkoła”. Jego twórcy zaproponowali przedszkolakom, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych program złożony z krótkich form filmowych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych u młodych widzów.
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki podczas projekcji pod tytułem „Więcej warzyw, mniej słodyczy, czyli zdrowo się odżywiam!”, rozmawiali m.in. o tym, które bakterie są zdrowe, w jakich produktach występują, dlaczego warto jeść warzywa i czy warto pić mleko…
Dzieci obejrzały trzy krótkie filmy – „Pamiętniki Florki” o bakteriach, „Dlaczego zwykłej krowie zawdzięczam zdrowie?” oraz „Mami Fatale”.
A później rozmawiały z prowadzącym Łukaszem Nieradko na temat zdrowego odżywiania się.

Nawet najmłodsi mają już dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, ale jak wygląda to w praktyce? Nie każdy z nich lubi jeść zdrowe warzywa i owoce. Jednak dzieci, jak również dorosłych trzeba edukować.
Za miesiąc dzieci wezmą udział w kolejnym spotkaniu w kinie. Będą wtedy rozmawiać o… pieniądzach, po co są nam potrzebne i co za nie możemy kupić. W maju rozmawiać będą o różnych zawodach, natomiast w czerwcu o podróżach.

Polecamy