„Każdy ma swój kolor” – wystawa Kariny Odrowąż

Do 28 grudnia w galerii DOK można oglądać wystawę prac młodej artystki Kariny Odrowąż.  „Każdy ma swój kolor” – to tytuł wystawy, której otwarcie miało miejsce w sobotę 8 grudnia.
Jak mówiła Renata Karpiak, opiekun Galerii, wystawa podzielona została na dwie części. Jedne prace to typowa abstrakcja a inne sięgają nowoczesnego realizmu co wymaga od artystki dużego warsztatu, wyobraźni, pomysłu i dobrego wyczucia kompozycji.

Na spotkanie z artystką przyszło wielu mieszkańców, przyjaciół, znajomych. To pierwsza wystawa artystki, dlatego ona sama nie kryła wzruszenia.

Pani Karina pochodzi z Kalisza, od ośmiu lat mieszka w Starym Dworze. Maluje od najmłodszych lat a pasją tą zaraziła się od swojej ukochanej cioci Joli. Obrazy przedstawione na wystawie powstały w ciągu ostatnich trzech lat, są barwne, pełne ciepła, wykonane różną techniką, przeważa w nich motyw kobiecy. Artystka zapytana o to skąd czerpie pomysły na swoje obrazy i co ją inspiruje, odpowiada że niczego nie planuje, wszystko przychodzi spontanicznie.

W obrazach pani Kariny widać różne inspiracje. Na jednych jest radość z powodu narodzin córki, na innych smutek z powodu wyjazdu męża za granicę. Ale jak mówi artystka …Piękne jest to, że pomimo tego pędu życia codziennego, obowiązków, wyrzeczeń, ma jeszcze możliwość pójścia nowymi drogami, posiadania tego kolorowego świata tylko dla siebie…

Tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w wernisażu zapraszamy do Galerii, gdzie przez najbliższe dwa tygodnie można podziwiać prace Kariny Odrowąż.

Polecamy