Karpie koi ozdobą stawów w Parku Miejskim

Zapraszamy mieszkańców i turystów na spacer do Parku Miejskiego. Karpie koi, którymi ponad rok temu zarybiono Staw Młyński i Owalny, są jedną z atrakcji jakie możemy podziwiać będąc w Parku.
Przypomnijmy, że ryby te przywieziono z ośrodka zarybieniowego PZW w Szczodre, by były kolorową ozdobą parkowych stawów.
Spacerując po parku można zobaczyć całe ławice tych szlachetnych ryb, które cieszą nasze oczy. Dziś ryby te są już duże i pięknie prezentują się w wodzie.

Karpie koi to ozdobna forma hodowlana karpia, charakteryzują się atrakcyjnym ubarwieniem, hodowane są w oczkach wodnych i basenach rybnych. Dorosłe koi dorastają nawet do 90 cm długości.

Ryby są atrakcją naszych stawów i można je jedynie podziwiać, łowienie w tym miejscu jest zabronione. Powinniśmy też wiedzieć, że karpi koi nie można karmić chlebem.
Widok dzieci i dorosłych rzucających rybom chleb jest powszechny a jak się okazuje chleb dla tych ryb jest szkodliwy, jest mało wartościowy a niezjedzony rozkłada się i powoduje zakwaszenie wody. Karpie koi karmi się specjalnym pokarmem dla tych ryb.

Warto więc o tym pamiętać jeśli chcemy by te piękne i szlachetne ryby były jak najdłużej ozdobą stawów w naszym Parku.

 

Polecamy