Joli Drozdy trele… i przyjaciele

17 lutego 2016 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się szczególny koncert, bo walentynkowy. Podczas spotkania z cyklu „Pasje i zainteresowania naszych czytelników”  pt. „Joli Drozdy trele… i przyjaciele”, odbył się nie tylko wokalny występ artystyczny ale również wystawa prac malarskich Urszuli Białowąs a także recytacja wierszy i fraszek Zbigniewa Rotha, który wygłosił je osobiście. Pani Jolanta Drozda przy akompaniamencie gitary zaśpiewała gościom nie tylko piosenki o miłości. W jej repertuarze znalazły się piosenki autorskie oraz pisane przez jej przyjaciół. Śpiewała głównie do tekstów swojego przyjaciela Bogdana Chmielewskiego.

Pani Urszula Białowąs której wystawę prac można było podziwiać tego wieczoru, swoje obrazy wykonuje farbami akrylowymi na płótnie pokrytym werniksem. Jak sama podkreśla realizuje swoje marzenia od niedawna i spełnia się w tym co robi. Maluje dla siebie i osób bliskich.

Zbigniew Roth, którego wiersze mogliśmy poznać jest poetą z wieloletnim stażem. Wygłosił niektóre ze swoich wierszy począwszy od zabawnych i humorystycznych, poprzez refleksyjne a na fraszkach kończąc.

Spotkanie bardzo podobało się wszystkim uczestnikom ze względu na swoją różnorodność a także żartobliwą atmosferę i moc atrakcji.

Filmiki wykonała Anżela Grzyś:

Polecamy