„Jodłóweczki” na Centralnych Targach Rolniczych 2017 w Nadarzynie

Koło Gospodyń Wiejskich „Jodłóweczki” reprezentowało Dolny Śląsk na Centralnych Targach Rolniczych 2017 w Nadarzynie pod Warszawą. W dniach 30 listopada–2 grudnia w halach wystawowych Ptak Warsaw Expo spotkali się najwięksi producenci żywności i sprzętu rolniczego. Była to impreza biznesowa połączona z promocją dorobku kulturalnego i gospodarczego polskiej wsi.

Centralne Targi Rolnicze to największa impreza branży rolniczej w Polsce. Koło Gospodyń Wiejskich „Jodłóweczki” z gminy Brzeg Dolny zostało zaproszone jako jedyne z Dolnego Śląska do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskiej Prezentacji Stołów Bożonarodzeniowych. W czwartek 30 grudnia nasze gospodynie zaprezentowały stół bożonarodzeniowy,  gdzie zawarły dziedzictwo swoich przodków, którzy na Dolny Śląsk przyjechali z różnych stron. Tu zamieszkali, założyli rodziny i pielęgnowali tradycje wyniesione z domów rodzinnych. Stąd różnorodność prezentowanych potraw i ozdób świątecznych. „Jodłóweczkom” towarzyszył burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław Jastrzębski.

– Stół bożonarodzeniowy zaprezentowany przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich wzbudził zachwyt odwiedzających wystawę. Wszystkie potrawy i dekoracje były przygotowane z najwyższą starannością. Potwierdza to wizyta ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz marszałka seniora Kornela Morawieckiego, od których usłyszeliśmy słowa uznania. „Jodłóweczki” godnie reprezentowały gminę Brzeg Dolny i „Dolny Śląsk” na Centralnych Targach Rolniczych. Dziękuję członkom Koła, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego stołu, a także naszym rolnikom z naszej gminy za wspólny wyjazd – powiedział burmistrz Stanisław Jastrzębski.

W wyjeździe na Centralne Targi Rolnicze wzięła też udział grupa rolników z gminy Brzeg Dolny. Była to okazja do zapoznania się z ofertą firm związanych z branżą rolniczą. Prezentowany był sprzęt, produkty rolne, nawozy, materiał siewny, pasze, a także żywność od dużych producentów i małych, lokalnych firm, które teraz przeżywają rozkwit.

Andrzej Borowiak z KGW „Jodłóweczki” podsumował: – Dla nas było to bardzo ważne wydarzenie. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Miejskim i Burmistrzem Brzegu Dolnego Stanisławem Jastrzębskim mogliśmy tam być i godnie reprezentować Dolny Śląsk, Gminę Brzeg Dolny i oczywiście KGW „Jodłóweczki”.

Polecamy