Izba Pamięci zaprasza

Stowarzyszenie Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej zaprasza do Izby Pamięci. Są tam gromadzone pamiątki, dokumenty, zdjęcia, wspomnienia i inne przedmioty o wartości historycznej, związane z losami mieszkańców Brzegu Dolnego. W zbiorach izby znajdziemy kolekcję XIX–wiecznych pocztówek, przedwojenne telewizory i odbiorniki radiowe, mundury wojskowe i wiele innych ciekawych przedmiotów. Niektóre z nich mają nawet ponad 100 lat.
Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców do obejrzenia okolicznościowej wystawy związanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości,  do której przygotowywano się już od dwóch miesięcy. Z pomocą mieszkańców udało się zebrać potrzebne materiały i wystawę zorganizować.

Organizatorzy wystawy dziękują wszystkim, którzy udostępnili swoje zdjęcia i materiały na czas trwania wystawy. Mieszkańcy zawsze bardzo chętnie dzielą się swoimi zbiorami jak również przekazują do Izby  rodzinne pamiątki.

Izba Pamięci, której siedziba mieści się przy ul. Zwycięstwa, czynna jest we wtorki od 10.00 do 12.00 i w czwartki od 16.00 do 18.00 ale- jak mówi wiceprezes Stowarzyszenia – Izba Pamięci  udostępniana jest  do zwiedzania również na indywidualne prośby zainteresowanych osób.

Polecamy