IV Wielobój Łyżwiarski

Już po raz czwarty KH-S Rokita zorganizował dla uczniów szkół podstawowych Wielobój Łyżwiarski. Pierwsze trzy edycje były memoriałem Pawła Lewandowskiego, w tegorocznym Wieloboju uczestnicy walczyli o Puchar wiceburmistrza Brzegu Dolnego Pawła Pirka.
Jak zwykle podczas rywalizacji nie zabrakło prawdziwych emocji i głośnego dopingu, zawiodła jedynie pogoda. Padająca mżawka a później już sam deszcz, trochę przeszkadzały i utrudniały jazdę. Przez to też zakończenie zawodów trzeba było przenieść do wewnątrz Kompleksu.

Do udziału w zawodach zgłosiło się pięć drużyn–reprezentacje szkół podstawowych nr 1, 5, 6, z Pogalewa Wielkiego oraz z Zespołu Szkół Społecznych z Wołowa. Drużyny rywalizowały w slalomie sprawnościowym i w sztafecie, była też jazda indywidualna na czas. Dzieci i młodzież z klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych miały fajną zabawę ale rywalizacja też była. Każda szkoła chciała być przecież najlepsza.

Dużej aktywności fizycznej pogratulował wszystkim wiceburmistrz Paweł Pirek.

Ostatecznie w Wieloboju wygrał Zespół Szkół Społecznych z Wołowa, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, trzecie Szkoła z Pogalewa Wlk., czwarte Szkoła Podstawowa nr 6, piąte miejsce Szkoła Podstawowa nr 1. Kapitanowie drużyn otrzymali pamiątkowe Puchary, dyplomy i słodycze a na ręce opiekunów przekazano sprzęt sportowy. Wręczono też nagrody indywidualne dla zawodników, którzy brali udział w jeździe na czas. Najlepszy wynik zawodów uzyskał uczeń klasy VII SP nr 6 Dawid Tomczak.
Sponsorem wszystkich nagród była gmina Brzeg Dolny i KH-S Rokita.

Lodowisko w naszym mieście cieszy się dużym powodzeniem, korzystają z niego i dzieci i dorośli. Najmłodsi chętnie biorą udział w nauce jazdy na łyżwach, która prowadzona jest w czasie ferii zimowych. Dzięki temu nie boją się łyżew i chętnie biorą udział w tego typu zawodach.

Wielobój Łyżwiarski dla szkół wpisał się już na stałe w kalendarz zimowych imprez. Kolejny za rok.

Polecamy