IV Dolnobrzeskie Święto Radości

To był wspaniały radosny dzień, pełen wrażeń i emocji. W piątek przy pięknej pogodzie odbyło się Dolnobrzeskie Święto Radości, które po raz czwarty zorganizowała Fundacja Złote Psy. To impreza charytatywna na rzecz chorych dzieci-podopiecznych fundacji. Bohaterami tegorocznego święta byli: Amelka Żółkiewicz 2 letnia dziewczynka, która za wcześnie się urodziła i do dziś  walczy ze skutkami wcześniactwa, Julia Skikiewicz 3 latka z zaburzeniami rozwojowymi, Kamil Lipa uczeń piątej klasy SP 6 chory na dziecięce porażenie mózgowe i Fabian Kaczmaryn uczeń drugiej klasy SP 6 chory na dystrofię mięśniową. Impreza ze szczytnym celem przyciągnęła tłumy mieszkańców. Pogoda dopisała i humory wszystkim także. Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji. Była muzyka, tańce, pokazy akrobatyczne, rozmaite warsztaty np. robienia lizaków czy własnoręcznego wicia wianków.
Najmłodsze dzieci mogły pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, wziąć udział w konkursach i rozmaitych zabawach prowadzonych przez animatorów. Można też było obejrzeć wóz strażacki i radiowóz policyjny nie tylko z zewnątrz ale i od środka, czy wystawę atrakcyjnych motocykli zaprezentowaną przez grupę motocyklistów z DWL.
Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał a główną nagrodą był rower. Tu przez cały czas ustawiała się duża kolejka chętnych.
Całości imprezy towarzyszyły stoiska, można było zjeść kiełbaskę, pierogi, pyszne smakołyki przygotowane przez panie z Godzięcina i domowe ciasta serwowane przez panie z dolnobrzeskiego Związku Emerytów. Jednym słowem było smacznie, muzycznie i wesoło. Nie sposób wszystkiego wymienić, ale jedno jest pewne, w te radosne popołudnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego.
Nie zabrakło też trochę sportu, najmłodsze dzieci z dolnobrzeskiej Akademii rozegrały towarzyski mecz piłki nożnej z drużyną z Wołowa, był też IV Bieg Rodzinny „Biegnij razem z nami”, do którego mogli podejść wszyscy: mali i duzi, zawodowi biegacze i osoby, które z bieganiem nie mają nic wspólnego. Chętnych nie zabrakło, najpierw jednak musieli się odpowiednio rozgrzać a pomogli im w tym sportowcy z  Fitnessacji. Później biegacze wystartowali w 3 kilometrową trasę a po niedługim czasie byli już na mecie.
Był też bieg dla najmłodszych dzieci „Bieg w zdobyciu górki”, która znajduje się obok hali sportowej. Tu też było wielu chętnych. Na linii STARTU ustawiały się  dzieci w wieku przedszkolnym i nieco starsze.
Oczywiście trzeba też wspomnieć o licytacjach, które odbywały się w trakcie całego festynu. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli i dorzucali się do zbiórki pieniędzy dla chorych dzieci. Rodzice Amelki, Julii, Fabiana i Kamila dziękują organizatorom i wszystkim ludziom dobrej woli.

Każdy uczestnik Dolnobrzeskiego Święta Radości wyniósł z imprezy masę dobrych wrażeń. Można śmiało powiedzieć, że organizacja festynu wpłynęła na integrację mieszkańców i zacieśniła więzi między całymi rodzinami. Prezes Fundacji Złote Psy dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w IV Święcie Radości oraz tym, którzy włączyli się w jego organizację.
Już dziś wiadomo, że udało się zebrać znacznie więcej pieniędzy niż rok temu. Wstępne liczenie po zakończonym festynie dało kwotę blisko 29 tysięcy złotych ale nie jest to jeszcze ostateczna kwota.

Polecamy