IV Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy

Organizowany już od czterech lat, dolnobrzeski cross Mikołajkowy w tym roku odnotował rekordową liczbę osób. Prawie 700-set uczestników wielkiej akcji charytatywnej biegło, aby pomóc małej Amelce w walce z chorobą. Dziewczynka zmaga się z dysplazją oskrzelowo-płucną i innymi wcześniaczymi problemami. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli najmłodsi i nieco starsi uczestnicy, jednak wszyscy byli mocno zdeterminowani, aby pokonać trasę biegu.

Imprezę rozpoczął „bieg Elfów”, w którym brali udział młodsi zawodnicy. Trasa liczyła 400 m. (przy tym zdaniu ujęcie jak biegną maluchy. Pokonały ją nie tylko dzieci, biegł też Mikołaj, oraz maluchy w wózkach kierowanych przez rodziców. Bieg główny, którego trasa liczyła 5 km rozpoczął się o godzinie 11:30. Przedtem jednak wszyscy uczestnicy wzięli udział w grupowej rozgrzewce, żeby wyeliminować ewentualne kontuzje i prawidłowo przygotować się do wysiłku fizycznego.

Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, grupa biegaczy ruszyła przez Parki Miejski na 5-cio kilometrowy bieg przełajowy. Piechurzy z kijkami szli na dystansie krótszym o kilometr, wszyscy inni, którzy chcieli wziąć udział w biegu, sami decydowali o długości przebytego dystansu.

Nie liczył się czas czy uzyskane miejsce, ważne było to, aby jak najwięcej osób biegało i wspierało akcję.

Dla wszystkich przygotowano ognisko, na którym można było upiec kiełbaski oraz zjeść ciepły posiłek. Odbyła się również licytacja, z której cały dochód został przeznaczony na leczenie Amelki.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w imprezie oraz wszystkim tym, którzy pomogli w jej organizacji i udzielili wsparcia zarówno finansowego jak i rzeczowego w postaci nagród i upominków.

Polecamy