I WTK kadetów i młodzików w tenisie stołowym

Ostatni weekend w Brzegu Dolnym stał pod znakiem tenisa stołowego. W sobotę w hali im. Andrzeja Grubby rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików, natomiast w niedzielę taki sam turniej rozegrali kadeci. Dodatkowo w Zespole Szkół Zawodowych, rozgrywki I ligi kobiet rozpoczęły tenisistki stołowe MKS Rokita.

W turnieju kwalifikacyjnym młodzików udział wzięło 38 zawodniczek i 40 zawodników z Dolnego Śląska. To eliminacje do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się na przełomie września i października w Krakowie.

W turnieju zagrali młodzi zawodnicy MKS Rokita, dla których turniej miał znaczenie treningowe. Tu mogli poćwiczyć walkę o medale i podium.

W kategorii młodziczek wygrała Karolina Podyma ze Śnieżnika Stronie Śląskie, na drugim miejscu uplasowała się Paula Krysińska (również ze Śnieżnika), trzecie miejsce wywalczyła Natalia Gaworska (AZS UE Wrocław). Dobry występ zaprezentowały dolnobrzeżanki – Martyna Draczyńska, która zdobyła 4 miejsce, Wiktoria Riwoń – 6 i Magdalena Bojanowska – 8 miejsce.

W niedzielę w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Kadetów wzięło udział 38 zawodniczek i 42 zawodników. W tym turnieju zagrali również zawodnicy z MKS Rokita, ale nie udało im się zająć miejsc dających awans do kolejnych rozgrywek.
Faworytka drużyny Aleksandra Wiśniewska niespodziewanie przegrała drugi mecz i odpadła z rozgrywek.
W kategorii kadetek wygrała Zuzanna Gałka (GOKIS Kąty Wrocławskie) a w kategorii kadetów Piotr Klimek (Zenit Międzybórz).

Polecamy