Gra Miejska czyli poznaj Brzeg Dolny

Historię i zabytki miasta można poznawać na wiele sposobów, im ciekawsza forma przyswajania takiej wiedzy, tym chętniej i szybciej jesteśmy w stanie zapamiętać różne fakty, dlatego też Dolnobrzeski Ośrodek Kultury zdecydował się na zorganizowanie Gry Miejskiej.

Są trzy główne powody, dla których warto wziąć udział w tego typu rozgrywce: pierwszy z nich to ruch na świeżym powietrzu, drugi to poznawanie miasta w zupełnie inny sposób aniżeli książki czy strony internetowe, a trzeci powód to możliwość wcielenia się w miejskiego detektywa. Zasady gry są bardzo proste.
W grze wzięły udział cztery drużyny. Każda z nich otrzymała niezbędne wyposażenie do gry: mapę, przewodniki z wyznaczoną trasą oraz karty, do których należało wpisać ważne fakty dotyczące Brzegu Dolnego. Akcesoria te umożliwiły poszukiwania skarbów, ukrytych w różnych częściach Starego Miasta i Parku Miejskiego. Przysłowiowymi „skarbami” były drobne gadżety związane z Brzegiem Dolnym takie jak: breloki, smycze, magnesy. Jak mówi sam organizator, nie chodzi o zwycięstwo czy nagrody, lecz o dobrą zabawę z bliskimi.

Uczestnicy zgodnie przyznają, że Gra Miejska była okazją do poznania ciekawych miejsc dolnobrzeskiego parku i jego okolic, oraz do nietypowej zabawy na świeżym powietrzu.
Wszyscy gracze otrzymali upominki w postaci różnych słodkości. Jednak największą nagrodą była satysfakcja z odkrywania zakątków miasta przy pomocy kolorowej mapy. Dzięki temu dzieci i opiekunowie mogli poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze skarbów.

Polecamy