Gmina buduje Przedszkole

Budowa przedszkola nr 2 to jedna z najważniejszych inwestycji w gminie. Budowa ruszyła wiosną ubiegłego roku, a przewidywany termin zakończenia prac i oddanie budynku do użytku to sierpień bieżącego roku. Prace budowlane idą zgodnie z ustalonym harmonogramem. Niedawno zakończono układanie pokrycia dachowego, trwa docieplanie konstrukcji oraz wykonywana jest elewacja. W okresie świątecznym wykonano wylewki podłóg.
W budynkach połączonych łącznikiem funkcjonować będzie Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi. Tu zostanie przeniesione przedszkole z ul. Odrodzenia. Będzie ono mogło przyjąć więcej dzieci niż obecnie.
Szybkość wykonywania prac budowlanych zależy od pogody. W okresie zimowym, właśnie pogoda może opóźniać zaplanowane zadania. Do końca maja prace budowlane mają zostać zakończone, wtedy nastąpi wyposażanie obiektu w niezbędny sprzęt.

Budowa Przedszkola nr 2 to jedna z trzech najważniejszych inwestycji przewidzianych w 2018 roku. Dwie pozostałe to zakończenie budowy obwodnicy miasta oraz budowa biblioteki na Osiedlu Fabrycznym.
1 września dla Szkoły Podstawowej nr 1 będzie nowym otwarciem. Szkoła stanie się nowym powiększonym o przedszkole miejscem, do którego uczęszczać będą dzieci od 3 roku życia do 15 lat.

Polecamy