Gmina i WOŚP kupują sprzęt dla szpitala

Nowoczesne łóżko porodowe, aparaty KTG z kardiomonitorami, aparat do nieinwazyjnego pomiaru bilirubiny u noworodków, dwa stanowiska do resuscytacji noworodków i urządzenie Vapotherm, które wspomaga dzieci z problemami oddechowymi po urodzeniu, trafiły do Szpitala Miejskiego w Brzegu Dolnym na oddział położniczy i neonatologiczny. To sprzęt ufundowany przez gminę Brzeg Dolny oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wielofunkcyjne łóżko porodowe, które kupiła gmina Brzeg Dolny, od 31 października jest w sali porodowej Szpitala Miejskiego w Brzegu Dolnym. Sprzęt kosztował 36 tys. zł.
– Jest proste w obsłudze i funkcjonalne. Ten model łóżka był już testowany przez miesiąc na naszym oddziale i sprawdził się – mówi Małgorzata Popiel, oddziałowa oddziału położniczo-ginekologicznego. Pacjentka może rodzić w różnych wygodnych dla niej pozycjach. Łóżko przystosowane jest do prowadzenia reanimacji. Ma też funkcję fotela ginekologicznego.

Sala porodowa wzbogaciła się w dwa nowoczesne aparaty KTG z kardiomonitorem z funkcją analizatora, które przekazała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki takiemu urządzeniu monitorowane jest tętno u rodzącej, jest możliwość wykonania zapisu EKG oraz podłączenia pulsoksymetra. Dodatkowo na oddział trafił wózek do przewożenia pacjentek, który również może pełnić funkcję łóżka porodowego.

Oddział neonatologii otrzymał sprzęt medyczny również od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
– Mamy nową lampę do fototerapii noworodków, miernik nieinwazyjny do pomiaru bilirubiny oraz w ramach Programu Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków, który prowadzi Fundacja WOŚP, urządzenie Vapotherm. Umożliwia ono pomoc dziecku w łagodnych problemach oddechowych – mówi Barbara Klimczak, pielęgniarka koordynująca na oddziale neonatologii. Otrzymaliśmy dwa stanowiska do resuscytacji, co pozwoliło nam w pełni wyposażyć blok porodowy i salę do cięć w najnowszy sprzęt.

To nie wszystko, ponieważ najprawdopodobniej już w grudniu na oddział neonatologii trafią trzy fotele do kangurowania i karmienia dzieci.
– Szefowa sztabu WOŚP w Brzegu Dolnym Danuta Chłód napisała prośbę do Fundacji w Warszawie i wiemy już, że została ona rozpatrzona pozytywnie. Fotele będą u nas już niedługo. Brzeg Dolny gra z Orkiestrą od wielu lat i to jest dostrzegane. Z jednej strony jest to dar Fundacji, ale przede wszystkim naszych mieszkańców, którzy hojnie wrzucają pieniądze do puszek. Bez tego nie byłoby sprzętu dla naszych oddziałów – mówi Barbara Klimczak.
Dziękujemy bardzo mieszkańcom!

Polecamy