Gimnazjada i Licealiada w tenisie stołowym

Przez dwa tygodnie w Brzegu Dolnym trwały szkolne zawody w tenisie stołowym. W ubiegłym tygodniu rozgrywane były Igrzyska Młodzieży Szkolnej-eliminacje strefy wrocławskiej a w tym tygodniu odbył się finał dolnośląskiej licealiady i gimnazjady.

W gimnazjadzie wzięli udział zawodnicy m.in. z Wrocławia, Lądka Zdrój, Kłodzka, Złotoryi, Bolesławca i Brzegu Dolnego. Publiczne Gimnazjum nr 1 reprezentowały: Elżbieta Kwiatkowska, Milena Chrabąszcz i Nina Musiał. W  meczach grupowych nasze dziewczęta pokonały Kłodzko, Złotoryję i Bolesławiec – 3:0.
W meczach o miejsca 1-4 przegrały z Lądkiem Zdrój 0:3, z Kłodzkiem wygrały 3:0 a Wrocław pokonały 3:1.
Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zajęły drugie miejsce tuż za Lądkiem Zdrój.
Wśród chłopców wygrała reprezentacja Gimnazjum z Miękini.

Dzień wcześniej rozgrywane były finały dolnośląskiej licealiady. W licealiadzie wystartowały szkoły z Brzegu Dolnego, Wrocławia, Legnicy, Strzegomia, Lubania, Kłodzka, Bogatyni, Złotoryi i Ząbkowic Śl. Dolnobrzeskie Liceum reprezentowali: Mikołaj Grząbka i Mateusz Wojciechowski.
W  meczach grupowych wygrali oni z Legnicą, Strzegomiem i Lubaniem po 3:0. W meczach o miejsca 1-4 wygrali z Wrocławiem 3:2, ze Strzegomiem 3:0 a przegrali jedynie z Lubaniem 1:4. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej zajęli drugie miejsce.
Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z Zespołu Szkół nr 4 z Wrocławia.

Beata Kowal

Polecamy