Finał baraży o ligę dolnośląską

Drużyna młodzików (U-13) dolnobrzeskiej Akademii Piłkarskiej zakończyła rundę jesienną w Okręgowej Lidze Młodzika w swojej grupie na pierwszym miejscu w tabeli. Dzięki temu zakwalifikowała się do meczy barażowych, w których stawką była liga dolnośląska młodzika.
4 listopada rozegrane zostały półfinałowe mecze barażowe. Podopieczni Krzysztofa Jaworskiego zmierzyli się z Akademią Piłkarską z Oleśnicy, którą pokonali w rzutach karnych 5:4.
Mecz finałowy odbył się w ostatnią sobotę 11 listopada, dolnobrzeski zespół spotkał się ze zwycięzcą drugiego meczu półfinałowego czyli Śląskiem Wrocław.
Spotkanie na własnym obiekcie daje drużynie więcej pewności, ale tym razem już z góry było wiadomo, że mecz będzie ciężki – Śląsk Wrocław to jedna z najlepszych drużyn w tym roczniku w całej Polsce. Mimo wysiłku i woli walki ze strony dolnobrzeżan, przeciwnik okazał się dla nas zbyt trudny. Goście byli dominującą stroną i przeważali na boisku. To też odzwierciedlił końcowy wynik meczu. Chłopcom z dolnobrzeskiej Akademii nie udało się strzelić ani jednej bramki a wrocławianie strzelili aż trzy.

Dolnobrzeżanom co prawda nie udało się wywalczyć awansu do ligi dolnośląskiej ale w przyszłej rundzie dzięki reorganizacji rozgrywek przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, który cofa wcześniejszy podział terytorialny, a stawia na wyrównanie poziomu w poszczególnych grupach ligi okręgowej, nasi zawodnicy jako mistrz swojej grupy, mają zapewniony udział w najlepszej spośród wszystkich okręgowych lig.
To duży sukces naszych młodych piłkarzy, którzy jako jedyni z powiatu wołowskiego grać będą na tym poziomie rozgrywkowym.

 

 

 

 

 

Polecamy