Filozośka, czyli filozofia dla dzieci

Filozofia to pretekst do stawiania pytań. I powód, aby zacząć po prostu szukać możliwości do poznawania i dyskutowania o otaczającym nas świecie. W czwartek 4 lutego w Sali kameralnej Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury odbyły się pierwsze z cyklu zajęcia filozoficzne „Filozośka”, prowadzone przez absolwenta filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego Jarosława Iskrę.
Zadawanie pytań , ciekawość świata, brak ograniczeń w postaci doświadczenia, to naturalne dziecięce cechy, które pozwalają pobudzić do myślenia, zrozumieć świat, znaleźć sens życia, czy tez spojrzeć na rzeczywistość z innej niż zwykle strony.
Dzieci szukały odpowiedzi na nurtujące je pytania. Podczas zabawy z prowadzącym dowiedziały się również, że każde pytanie jest ważne i nie trzeba wszystkiego wiedzieć. Jeśli czegoś nie wiemy, należy wtedy poszukać odpowiedzi czy rozwiązania. Zajęcia miały za zadanie wzmocnienie koncentracji dzieci na jednym temacie oraz zdolności argumentowania własnego zdania.
Zajęcia trwały blisko 2 godziny, jednak mogłyby trwać o wiele dłużej. Będą one inspiracją do zadawania pytanie „dlaczego?” podczas kolejnych zajęć, które odbędą się już w czwartek 11 lutego o godzinie 11.00.

Polecamy