Festyn Pszczelarski w Godzięcinie i Dożynki Gminne w Pogalewie Wlk.

Dwie soboty… i dwie duże imprezy na terenie gminy Brzeg Dolny. Pierwsza – to IV Festyn Pszczelarski w Godzięcinie, który odbędzie się 26 sierpnia, druga – to Dożynki Gminne – już 2 września w Pogalewie Wielkim.
Miód i pszczoły stały się główną atrakcją Godzięcina  a to dzięki ścieżce pszczelarskiej państwa Danuty i Henryka Kamaszuków. Na tym pomyśle zbudowano strategię wsi, a od trzech lat organizowany jest festyn, który przyciąga coraz więcej osób, które chcą nie tylko kupić ulubiony miód, ale również miło spędzić czas.
Tegoroczny festyn ma mieć więcej atrakcji niż te poprzednie, dlatego organizatorzy zapraszają mieszkańców Brzegu Dolnego oraz okolicznych miejscowości.
Festyn organizowany przez mieszkańców wsi Godzięcin został wsparty przez Gminę Brzeg Dolny, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, zakład PCC Rokita oraz innych sponsorów.
Początek festynu już o godzinie 16.00.

Natomiast tydzień później 2 września na boisku przy Szkole Podstawowej w Pogalewie Wielkim odbędą się Dożynki Gminne.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.00 Mszą Świętą. W programie tradycyjnie wystawa chleba i wieńców dożynkowych, konkurs na najładniejszy wieniec, występy artystyczne i wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych. Wystąpią zespoły disco polo, Chór „Oremus” oraz rozwiązany zostanie konkurs na najładniejszą posesję, którego organizatorem jest Komisja Ochrony Środowiska Rady Miejskiej.
Organizatorzy zapraszają do udziału w dożynkach wszystkich mieszkańców gminy.

Polecamy