Festyn parafialny w Jodłowicach

Kończące się lato sprzyja organizowaniu pikników i imprez plenerowych. W Jodłowicach świętowano imieniny parafii. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Odprawiona została msza święta odpustowa z udziałem władz miejskich. Homilia w trakcie odprawianej mszy, odnosiła się do nauki płynącej z Krzyża Świętego.
Ksiądz proboszcz Andrzej Sycz podkreślił bardzo dobrą współpracę gminy Brzeg Dolny z parafią i na ręce burmistrza Stanisława Jastrzębskiego złożył podziękowania. Jest też spore grono anonimowych darczyńców, dzięki którym możliwe są remonty zarówno w kościele w Jodłowicach jak i w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Brzegu Dolnym. Wszystkim ludziom dobrej woli ks. proboszcz Andrzej Sycz podziękował za współpracę.
Po mszy świętej, mieszkańcy uczestniczyli w festynie przygotowanym przez sołectwo, podczas którego zbierane były pieniądze na rzecz parafii. Nie zabrakło Koła Gospodyń Wiejskich „Jodłóweczki”, których stoisko z ciastami od samego początku było oblegane. Gospodynie zrobiły bigos, pierogi, gołąbki, krokiety i barszcz. Kto chciał mógł skosztować grochówki i żurku. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z losami, gdzie można było wygrać atrakcyjne nagrody. Dochód z imprezy został przeznaczony na rzecz kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jodłowicach.

Polecamy