Dzień Papieski w SP 5

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczcili Dzień Papieski, który obchodzony jest w rocznicę wyboru metropolity krakowskiego Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 16 października minęło 40 lat od tego historycznego wydarzenia. Uczniowie spotkali się na dziedzińcu szkolnym 31 października, by upamiętnić Papieża Polaka.

Dzień Papieski obchodzony był w całym kraju w szczególnej atmosferze, ponieważ upływa 100 rocznica Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Papież Polak bardzo często w swoich homiliach poruszał ważne sprawy dotyczące Ojczyzny.
Jak podkreślił inicjator Dnia Papieskiego w SP 5 ks. Tomasz Latawiec, Polska zajmowała szczególne miejsce w sercu Ojca Świętego Jana Pawła II. Ojczyźnie poświęcił wiele uwagi podczas swojego pontyfikatu.
W tym roku Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Nazwa jest tytułem dramatu napisanego w 1964 roku przez Karola Wojtyłę. Papież Polak uważał, że rodzina i jej dobro mają kluczowe znaczenie, a ojcostwo jest bardzo ważne.

Młodzież, która wraz z księdzem wikariuszem Tomaszem Latawcem prowadziła szkolną uroczystość poświęconą Janowi Pawłowi II, przypomniała najważniejsze słowa, które Ojciec Święty wypowiedział do rodaków. Przygotowany też został symboliczny różaniec, ponieważ właśnie modlitwę różańcową papież szczególnie sobie upodobał. Dzieci miały przygotowane papieskie chorągiewki, którymi radośnie machały podczas śpiewania „Barki”, ulubionej pieśni papieża.
Takie spotkania mają na celu integrację społeczności szkolnej i pielęgnowanie pamięci o wielkim Polaku, który przyjechał do Rzymu z daleka, by zasiąść na Stolicy Piotrowej.

Polecamy