Dyrektor Józef Szumilas odchodzi na emeryturę

Radni podczas 32. sesji Rady Miejskiej uroczyście pożegnali dyrektora Józefa Szumilasa, któremu burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław Jastrzębski podziękował za pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Po 37-latach pracy w oświacie dyrektor Józef Szumilas odchodzi na emeryturę.
– Dziękujemy za owocną współpracę z dolnobrzeskim samorządem, która przejawiała się w wielu obszarach. Jesteśmy wdzięczni za budowanie wizerunku Dolnobrzeskiej Ziemi, umacnianie poczucia dumy z jej piękna i dorobku, propagowanie regionalnej wiedzy, upamiętnianie postaci i wydarzeń, które zapisały się trwale w rodzimych dziejach. W sposób szczególny dziękujemy Panu za codzienny trud wkładany w pomnażanie talentów młodych ludzi, za bycie ich przewodnikiem w drodze do edukacyjnych sukcesów – powiedział burmistrz Stanisław Jastrzębski.
Józef Szumilas tworzył dolnobrzeskie gimnazjum i był wieloletnim dyrektorem tej szkoły. Z wykształcenia jest historykiem i karierę zawodową rozpoczął właśnie jako nauczyciel historii. Jest również regionalistą i autorem publikacji na temat dziejów Brzegu Dolnego.

Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby znalazł Pan czas dla siebie, na realizację swoich pasji.

mb

Polecamy