Dożynki w Naborowie

Święto plonów czyli dożynki gminne w Naborowie tradycyjnie zakończyły tegoroczne zbiory zbóż i prace polowych. W czasie święta dziękowano za plony i proszono o jeszcze lepsze na przyszły rok. Tradycyjnie święto rolników miało też uroczystą oprawę na mszy świętej dożynkowej, która odprawiana była kościele pw. św. Anny w Naborowie.

W czasie mszy poświęcono obrzędowe pieczywo oraz wieńce dożynkowe wykonywane przez okoliczne wsie. Kolorowe wieńce o różnorodnych kształtach, zazwyczaj wyplatane były w formie krzyży, hostii, kielichów i koron. Po mszy dożynkowej zaniesiono je w uroczystym pochodzie na boisko w Naborowie, gdzie zostały poddane ocenie przez jurorów. Słowa uznania dla rolników z całej gminy złożył również burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek. Organizatorzy przygotowali kilka występów i niespodzianek dla wszystkich gości. Dla dzieci były dmuchańce i zabawy z animatorami, dla dorosłych występy Chóru „Radość”, kapeli Gieni Dudki czy Biesiada Śląska.
Wystąpiły też zespoły disco polo, które mimo niesprzyjającej pogody zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy i biesiadowania. Na scenie ogłoszono również wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Grand prix – Naborów

I miejsce ex aequo: Grodzanów, Pysząca, KGW „Jodłóweczki”

II miejsce ex aequo: Rolnicy Stary Warzyń, Godzięcin, Pogalewo Wielkie

III miejsce ex aequo: Jodłowice, Bukowice, Żerkówek, Żerków

Wyróżnienie: Radecz, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Żerków

sj

Polecamy