Dolnobrzeska malarka i zelowski poeta w artystycznym duecie

Mieszkanka naszego miasta, jednocześnie czytelniczka biblioteki, pani Urszula Musiała-Białowąs, w duecie ze swoim znajomym Jackiem Pelianem wydali własnym nakładem malarsko-poetycki album „W pejzażach i bukietach wersów”, który trafił do księgozbioru biblioteki TAMA.

Ta niewielka książeczka o ogromnej treści zawiera w sobie zdjęcia obrazów pani Urszuli oraz wiersze pana Jacka zestawione w niesamowitą kompozycję artystyczną, która wprowadza czytelnika w niezwykły klimat.

Wzajemny szacunek i sympatia autorów do swojej twórczości zaowocował tomikiem poezji w pięknej malarskiej oprawie. Miłośnicy piękna, szukający inspiracji w przyrodzie i otaczającym nas świecie, stworzyli duet, który pobudza artystyczne dusze, skłania do refleksji oraz cieszy faktem, że w tej szalonej pandemii znalazły się osoby, które chcą dzielić się swoją pasją, natchnąć innych i udowadniać, że za marzeniami trzeba podążać i je realizować.

Pani Urszula była już gościem biblioteki w 2016 roku, kiedy to po raz pierwszy odbył się wernisaż jej prac plastycznych. Mamy nadzieję, iż następnym razem, kiedy sytuacja epidemiczna na to pozwoli, znów zechce nas odwiedzić, tym razem w towarzystwie pana Jacka, z którym z pewnością się polubimy.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej TAMA, gdzie możliwe jest wypożyczenie tomiku. Przypominamy, iż do 27 grudnia realizujemy zamówienia złożone telefonicznie, mailowo lub poprzez konto w naszym katalogu on-line.

Aleksandra Kmicińska, dział dla dorosłych

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA

Urszula Musiała-Białowąs – urodziła się i mieszka w Brzegu Dolnym. to tutaj od kilku lat tworzy i swoją pasją dzieli się z mieszkańcami i gośćmi miasta. Swoje prac wystawiała także w Niemczech, Szwajcarii i Luksemburgu. Jej obrazy ukazały się w trzech antologiach. Za udział w międzynarodowych grupach artystycznych otrzymała kilkadziesiąt certyfikatów.

Jacek Pelian – mieszkaniec Zelowa urodzony w Łodzi. Studiował na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie. Swoje wiersze publikuje na portalach literackich. Ukazały się one w kilkunastu antologiach krajowych i zagranicznych. Do tej pory wydał cztery zbiory wierszy oraz albumy poetycko-malarskie.

Polecamy