Dolnobrzeska Dycha

Bieg miejski „Dolnobrzeska Dycha” już za nami. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminę Brzeg Dolny, wspólnie Kompleksem Hotelowo-Sportowym „Rokita”, FitStylem, Zakładem Gospodarki Komunalnej, DASHRADE oraz Harcerską Organizację Wychowawczo-Patriotyczną „Cichociemni”. Harcerze pomagali również z zabezpieczyć trasę biegu.
Po rozgrzewce uczestnicy pokonali trasę, której start znajdował się za budynkiem KHS „Rokita”. Prowadziła ona przez osiedle Warzyń do parku, potem, ul. 1 Maja, następnie alejką Licealną i ul. Kardynała Wyszyńskiego z powrotem pod KHS. Biegacze mogli przebiec jedno okrążenie na dystansie 5 km lub dwa na dystansie 10 km. Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali medale.
Po biegu na wyczerpanych biegiem uczestników czekał poczęstunek w postaci wody i owoców. Kolejna impreza biegowa na terenie Brzegu Dolnego odbędzie się 30 września. Będzie to Duathlon, czyli połączenie zawodów biegowych z jazdą na rowerze.