Dolnobrzescy taekwondocy na MoraviaOpen

W dniach 29.09–1.10.17 w na zawodach Moravia Open w Czechach bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna tekwondoków z klubu Avasatare Tekwon-do ITF.
W zawodach wzięło udział 300 zawodników z różnych państw, m.in. Bośni, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii oraz Polski, wszyscy oni w czeskiej Ostrawie walczyli o Mistrzostwo Moraw.

Z klubu Avasatare w Mistrzostwach wzięło udział 6 taekwondoków, którzy przywieźli aż cztery medale: 2 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy.
Złote medale zdobyte przez Marka Romańskiego (junior młodszy) oraz Mateusza Bandurę (kadet) wywalczone zostały w kategorii light contact, w której startowali bardzo mocni przeciwnicy z innych krajów. Jak mówi trener zawodników Avasatare Tekwon-do ITF, Kamil Uchnast -To bardzo dobra prognoza na kolejne sezony skoro już teraz potrafią wygrywać, także z zawodnikami spoza Polski.
W kategorii soft stick srebro na zawodach zdobył Tomasz Salasa (młodzik) a brąz w układach formalnych zdobyła Kinga Żak (młodzik). Zawody te były nie tylko potwierdzeniem wysokiej formy naszych zawodników, ale przede wszystkim okazją do treningu i nabycia dużego doświadczenia na cały przyszły sezon i kolejne lata. Marzymy o tym, aby potencjał, który uwolnią za kilka lat zaprowadził nas po medale Mistrzostw Europy i świata. Ze wsparciem władz miasta Brzeg Dolny oraz zarządu PCC Rokita mamy na to duże szanse – mówi Kamil Uchnast.

Wyniki zawodników Klubu Avasatare na zawodach Moravia Open 2017:
1. Kinga Żak (młodzicy)- 3 miejsce w układach formalnych
2. Tomasz Salasa (młodzicy)- 2 miejsce w walkach soft stick
3. Marta Żak (kadeci)
4. Mateusz Bandura (kadeci)- 1 miejsce w walkach light contact
5. Marek Romański (juniorzy młodsi)- 1 miejsce w walkach light contact
6. Gabriel Juszczyk (juniorzy młodsi)

Kolejnym dużym wydarzeniem sportowym z jakim zmierzy się klub Avasatare to Mistrzostwa Polski Północnej.

 

Polecamy