Dolnobrzescy policjanci uratowali trzech mężczyzn z pożaru

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym pełniący służbę nocną na terenie miasta zauważyli płonący budynek. Natychmiast powiadomili o tym fakcie dyżurnego i nie czekając na przyjazd Straży Pożarnej zdecydowali się wejść do budynku. Pomimo zadymienia i wysokiej temperatury przeszukali wnętrze. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom odnaleźli w budynku trzy śpiące osoby. Policjanci obudzili je i wyprowadzili na zewnątrz. Żadna z osób nie doznała obrażeń.

09 maja w godzinach nocnych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym patrolując teren miasta zauważyli ogień i dym wydobywający się z jednego z budynków. Natychmiast powiadomili o tym fakcie dyżurnego. Następnie pomimo wysokiej temperatury i dużego zadymienia pomieszczeń, nie czekając na zadysponowaną przez dyżurnego Straż Pożarną, podjęli decyzję o wejściu do wnętrza budynku i przeszukaniu pomieszczeń pod kątem mogących znajdować się tam osób.

Jak się okazało w budynku były trzy mieszkania. Policjanci podczas sprawdzania pomieszczeń odnaleźli w jednym z mieszkań dwie osoby, które obudzili i wyprowadzili na zewnątrz. W kolejnym, opuszczonym mieszkaniu, odnaleźli bezdomną, śpiącą osobę, którą również obudzili i wyprowadzili na zewnątrz. Sprawdzony budynek przekazali dowódcy Państwowej Straży Pożarnej, który mógł rozpocząć akcję gaśniczą.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz sprawnemu działaniu wyprowadzone z budynku osoby nie doznały żadnych obrażeń.

Komenda Powiatowa Policji w Wołowie
sierż. szt. Marzena Pawlik
KPP Wołów

Polecamy