Dolnobrzescy piłkarze na Międzynarodowym Wrocław TROPHY

Wrocław TROPHY

W dniach 7-9 lipca we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Wrocław TROPHY z udziałem 179 drużyn z 20 krajów. Była to piąta edycja tego turnieju, w której po raz kolejny udział wzięli piłkarze z Brzegu Dolnego.

Piłkarze Akademii Piłkarskiej wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: U-11 i U-15.
W kategorii U-11 w pierwszym dniu turnieju akademicy jeden mecz wygrali, jeden zremisowali a jeden przegrali i zajęli w grupie 2 miejsce.
Drugiego dnia w ramach Runner-up Cup pokonali zespół KF Dinamo FC 1:0 a z UKS Trójka Krotoszyn wygrali 4:1, tym samym zajmując pierwsze miejsce w grupie.
Trzeciego dnia w meczu finałowym turnieju Runner-up Cup zmerzyli się z węgierską drużyną UFC 2000 Celldömölk, której ulegli 1:3.
Zespół U-11 zajął drugie miejsce w Runner-up Cup, a w całym turnieju Wrocław TROPHY został sklasyfikowany na 8 pozycji w stawce 24 drużyn.

Zespół U-15  pierwszego dnia jeden mecz wygrał a dwa przegrał i w swojej grupie zajął 3 miejsce.
W drugim dniu w ramach Challenge Cup wygrał z czeskim Sokol ČR 2:1  a także z Forzą Wrocław 2:1. Dzięki kompletowi punktów w swojej grupie zagrał następnego dnia o pierwsze miejsce Challenge Cup gdzie pokonał szkocki Lenzie Youth Club 1:0.
Drużyna U-15 zajęła ostatecznie drugie miejsce w Challenge Cup a 14 miejsce w turnieju Wrocław TROPHY na 24 drużyny w tej kategorii wiekowej.

Piłkarze Klubu Piłkarskiego brali udział w turnieju w kategorii wiekowej U-17.
Pierwszego dnia piłkarze KP rozegrali dwa mecze i oba przegrali.
Drugiego dnia również grali dwa mecze z czego jeden przegrali a jeden wygrali.
Po pierwszych dwóch dniach rozgrywek i trzecim miejscu w grupie, kolejnego dnia zespół U-17 grał z Ukrainą i Kosowem o 9 miejsce. Kosowo oddało walkowery a z drużyną z Ukrainy piłkarze KP przegrali 0:3.
Ostatecznie w turnieju Wrocław TROPHY zespół U-17 zajął w tej kategorii 10 miejsce na 19 drużyn.