Dobre wyniki zapaśników

zapasy_01

Zapaśnicy sekcji MKS Rokita w ostatni weekend w Cieszkowie wzięli udział w XV Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym – Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetów w zapasach styl wolny.
W zawodach wystartowało 167 zawodników z 19 dolnośląskich klubów. Zawodnicy z Brzegu Dolnego zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując wysokie miejsca na podium.
W kategorii 60 kg Arkadiusz Daniel był trzeci, w kategorii 85 kg Wojciech Hawrylczak drugi, w kategorii 92 kg Kacper Mazur drugi i w kategorii 110 kg Gabriel Szulborski drugi, natomiast Eryk Wszelaki trzeci.
W klasyfikacji dzieci Sara Czech w kategorii 45 kg zdobyła miejsce drugie, w kategorii 30 kg Oliwia Kobylarz była pierwsza, natomiast druga Nina Pawlak. W kategorii 27 kg Oskar Urbański zdobył pierwsze miejsce, na piątym w tej samej kategorii uplasował się Oleksy Gurak. W zawodach wystartowali też Filip Stępień, Jurij Gurak i Michał Urbanowicz.
W klasyfikacji klubowej MKS Rokita zajął II miejsce tuż za UKS Śląsk Milicz.
Również w weekend zapaśnicy z Brzegu Dolnego wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Sumo oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Kobiet i Mężczyzn U21-U23 w Krotoszynie. Wyjazd okazał się sukcesem. W wadze 115 kg w kategorii U21 Damian Wróbel zdobył złoty medal, a Gabriel Szulborski – brązowy. Damian Wróbel również w U23 w tej samej kategorii wagowej zdobył drugi złoty medal.Trener Józef Szabowski wierzy w sukces swojego zawodnika na Mistrzostwach Europy i na Mistrzostwach Świata.
W kategorii U21 do 77 kg Dominik Mil zajął piąte miejsce a Kacper Mamczur w kat 92 kg był trzeci.
A w zawodach dzieci pod nazwą „Przywitanie bociana” w kat. do 28 kg Emilia Wierzchowska była druga, Nina Pawlak w kat. 30 kg też druga, Dawid Wierzchowski w kat. 29 kg był trzeci.
W zawodach wzięło udział 205 zawodników z 29 klubów. Brzeg Dolny reprezentowała 8-osobowa drużyna zapaśników.