Dni Brzegu Dolnego 2018 – sobota

Drugi dzień dolnobrzeskiego święta rozpoczęła parada smoków. Kolorowy pochód przeszedł w sobotę ulicami Brzegu Dolnego. Dzieci wyposażone w zabawki ufundowane przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury, robiły dużo hałasu. Rozstrzygnięty został  facebookowy konkurs na imię dla sympatycznego smoka. Wygrał Dokuś. Nie zawiedli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy nieśli wielkiego smoka, a także rowerzyści z grupy „Na Kole”, którzy dołączyli do pochodu po tradycyjnym rajdzie zorganizowanym w ramach Dni Brzegu Dolnego.
Można było również obejrzeć występy dzieci ze Studia Balans oraz Studia Piosenki DOK. Był to dzień pełen atrakcji zarówno dla małych i nieco większych uczestników dolnobrzeskiej zabawy.
Przez dwa dni dzieci mogły korzystać z bezpłatnych dmuchańców ufundowanych przez gminę Brzeg Dolny. Bractwo Pobratymcy przygotowało gry i zabawy, w których uczestniczyły zarówno dzieci jaki i dorośli. Był pokaz robienia baniek mydlanych, warsztaty, miasteczko ruchu drogowego, a także stoisko Księgarni, na którym można było zakupić smoczą literaturę.
W sobotnie popołudnie dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów.

Studio fitness FitStyle zaprosiło śmiałków do krótkiego treningu, a nagrodą były karnety do klubu. W ramach jarmarku wystawili się rękodzielnicy, były liczne stoiska handlowe. Nie zawiodły „Jodłóweczki”, które przygotowały pyszne ciasto. Były też stoiska KRUS oraz GOPS Brzeg Dolny, gdzie zorganizowano warsztaty tematyczne dotyczące bezpieczeństwa i profilaktyki. Referat Promocji i Informacji przygotował stoisko promocyjne Gminy Brzeg Dolny.  Koszulki, torby, magnesy czy okulary cieszyły się dużym zainteresowaniem. Był także słodki poczęstunek i drobny upominek dla każdego. Przed wieczornym koncertem zaproszonej gwiazdy, wyjątkową atrakcją okazał się lot balonem, z którego mogli skorzystać wszyscy chętni.

Na zakończenie dni miasta na scenie Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury zaśpiewali „Czadomen” oraz zespół „De Silver”, którzy mimo deszczu wprowadzili wszystkich w doskonały nastrój.
Jednak największe tłumy fanów pojawiły się przed koncertem polskiej gwiazdy rock-polo, autora takich hitów jak „Miłość w Zakopanem”, „ Ty mała znów zarosłaś” czy „Ni mam hektara”. „Sławomir” wystąpił w duecie z żoną Magdaleną Kajrowicz, śpiewającą pod pseudonimem „Kajra”.

Były to dwa dni zabawy i uroczystych obchodów święta miasta. Dni Brzegu Dolnego 2018 były rekordowe pod każdym względem. Zarówno pod względem przygotowanych atrakcji jaki i odwiedzających dolnobrzeską imprezę. Kilka tysięcy osób bawiło się pod sceną każdego wieczoru, co jest dowodem na to, że nic tak nie łączy ludzi jak dobra zabawa.

Polecamy