Czytelnicy na spotkaniu z pisarzem

„Dyskusyjny Klub Książki” to cykl spotkań w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej, na który przychodzi zawsze spora grupa czytelników i czytelniczek. Te spotkania dają możliwość porozmawiania o literaturze podczas bezpośredniego kontaktu z pisarzami.

W piątek w dolnobrzeskiej Bibliotece gościł historyk i pisarz Sławomir Koper, autor takich książek jak: „Życie artystek w PRL”, „Sławne pary PRL”, „Skandaliści PRL”, „Gwiazdy kina PRL”, czy „Życie prywatne elit władzy PRL”.  Zarówno okres Polski Ludowej, jak i II Rzeczpospolitej  są wdzięcznymi tematami dla historyków. Autor przede wszystkim ukazuje autentyczne historie z życia znanych, mniej znanych lub zapomnianych osób. Odnajduje często takie fakty z ich życia, które zostały najczęściej pominięte przez innych badaczy. Skupia się na tym, aby przedstawić człowieka w sposób jak najbardziej autentyczny, ze wszystkimi jego słabościami i przywarami, bo jak twierdzi polityk czy artysta ukazany w „szlafroku i kapciach” zyskuje tylko na autentyczności.

Spotkania z czytelnikami są ważnym elementem promocji książek. Każde też jest inne. Pisarz zrobił sobie obecnie przerwę od pisania. Właśnie niedługo ukażą się jego dwie kolejne książki. Teraz ma czas na spotkania z czytelnikami.

Po spotkaniu można było kupić książki gościa wraz z jego najnowszą pozycją  „Żony bogów. Sześć portretów żon sławnych pisarzy”.

Polecamy