Cztery medale zdobyte w Czechach

Drugi raz w ciągu dwóch tygodni zawodnicy Avasatare odwiedzili Czechy. Tym razem zawitali w Czeskim Nymburku gdzie 12 i 13 lutego odbył się turniej o Puchar Czeskiego Związku ITF. W krajowym pucharze udział wzięło 300 zawodników podzielonych na 3 grupy wiekowe: żaków, juniorów i seniorów. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: w układach oraz walkach. O zdobycie miejsc premiowanych medalami było bardzo ciężko ponieważ, zawodnicy pojedynkowali się w swoich kategoriach na zasadach „każdy z każdym”. Czescy taekwondocy to europejska czołówka przez co poprzeczka była zawieszona wysoko. Podczas Pucharu Czeskiego Związku Taekwond-do ITF młodzi zawodnicy Avasatare stoczyli łącznie tyle pojedynków ile przez całe swoje dotychczasowe kariery dlatego na pewno ten wyjazd zaprocentuje w postaci kolejnych sukcesów.  Zawodnicy dolnobrzeskiego Avasatare potwierdzili swoją jakość przywożąc 4 medale.

Warto wspomnieć o Gabrieli Kaznowskiej, która otarła się o medal w walkach juniorek – 52 kg. Najpierw pokonała dwie przeciwniczki, a do trzeciego boju stanęła z zawodniczką, która później wygrała całą kategorię. Niestety Dolnobrzeska zawodniczka nie wyszła z grupy przez kontrowersyjną decyzję sędziów. Prowadziła całą walkę, by po gongu dostać 2 ciosy, które zostały zaliczone jako trafione przez co werdykt sędziowski uległ zmianie.
Za 5 tygodni zawodnicy Avasatare Taekwon-do ITF wrócą na tą samą salę tym razem na Czech Open, trener jak i zawodnicy nie ukrywają że liczą na medale.

Polecamy