Burmistrz Brzegu Dolnego obniża czynsze prowadzącym działalność gastronomiczną

Pawel_Pirek

Gmina Brzeg Dolny po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek obostrzeń wprowadzonych na czas epidemii. Tym razem obniżone zostały czynsze z tytułu najmu lokali użytkowych oraz dzierżawy gruntów stanowiących własność gminy, przedsiębiorcom prowadzącym działalność gastronomiczną. Stawka czynszu za miesiące kwiecień i maj, została w ich przypadku zmniejszona do wysokości 1 zł.

Obniżka została wprowadzona zarządzeniem Burmistrza Brzegu Dolnego Pawła Pirka z dnia 7 maja 2020 r. i dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność, polegającą na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu (PKD 56.10A). Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z preferencyjnej stawki czynszu, muszą złożyć w Urzędzie Miejskim w Brzegu Dolnym wniosek o jego obniżenie. Wniosek można przekazać elektronicznie (ePUAP) lub złożyć w skrzynce podawczej w budynku DOK.

To już kolejna obniżka czynszów za najem lokali użytkowych i dzierżawę gruntów, stanowiących własność Gminy Brzeg Dolny, zarządzona w związku z zaprzestaniem lub zawieszeniem prowadzenia przez najemców działalności gospodarczej z uwagi na ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie epidemii. Zarządzeniem z dnia 1 kwietnia zostały obniżone stawki czynszu innym grupom przedsiębiorców.

Zarządzenie Burmistrza Brzegu Dolnego Pawła Pirka z 7 maja 2020.

wm

Polecamy