Budowa Obwodnicy Brzegu Dolnego

Cały czas trwają prace przy budowie obwodnicy Brzegu Dolnego, ma ona powstać do końca bieżącego roku. Po długim majowym weekendzie firma Berger Bau Polska rozpoczęła układanie asfaltu na odcinku pomiędzy rondem przy Cmentarzu Komunalnym a ulicą Naborowską. Nie jest to jednak warstwa ścieralna, po której jeździć będą samochody. Ta ostateczna układana będzie za 3–4 miesiące.
Jak powiedział kierownik budowy Daniel Lejczak …są szanse, że najszybciej powstanie odcinek od ronda za Mostem Wolności, przy granicy miasta do ronda w Żerkówku…. Trwają też prace przy budowie skrzyżowania przy ul. Naborowskiej i ronda w Żerkówku.
Od wczesnych godzin rannych aż do wieczora ciężarówkami dostarczano gorącą masę bitumiczną, która była układana na przygotowanym wcześniej odcinku.

Obwodnica Brzegu Dolnego oraz budowana równocześnie obwodnica Miękini będzie fragmentem tzw. obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej, która otoczy Wrocław od zachodu. Docelowo połączy ona autostradę A4 z drogą ekspresową S5. Swój początek będzie miała na węzłach w Kostomłotach a koniec na S5 w pobliżu Trzebnicy.

Polecamy